"Csak a britpop megy, meg a hiphop" (Varga Zsuzsa)
Nem titok, hogy szeretem a Petőfit.
Az sem titok, hogy nem tartom szimpatikusnak a Magyar Rádió átalakításáról eddig hallott terveket. Az igaz ugyan, hogy a rádió 2007-es átfazonírozása után egyes műsorok és hallgatóik is el lettek feledve, de ne feledjük, hogy az MR2-re való váltás előtt a Petőfi nem volt egyéb, mint a Kossuth lejárt szavatosságú műsorainak raktára – illetve egyfajta regionális magyar rádió, adásainak java része elsősorban az öregedő budapestieknek szólt, a fennmaradó percekben pedig az öregedő „nemcsakbudapestieket” is igyekeztek megszólítani (Jó ebédhez szól a nóta).

Nem, szükség van itthon egy olyan rádióra, amely értéket közvetít – a könnyűzene is lehet érték. Máshol is tart fenn közszolgálati adó könnyűzenei csatornát (BBC), itt is elfér egy ilyen a palettán, ha pedig úgy gondoljuk, hogy ez a szubkultúra kicsiny, nos, javaslom, szüntessünk meg más szubkulturális műsorokat is. Kezdjük a Határok Nélküllel, majd sor kerülhet a Jelen-létre is, de lehetne még hosszasan válogatni, aztán a folyamat végén kapunk egy szürke, jellegtelen hírrádiót, vagy ami még rosszabb, az egész az Mtv szintjére kerülne: ismétlés ismétlés hátán, illetve valamelyik „haver” rádiós válogatna már tíz éve is unalmas Hofi-felvételek közül.

Voler Mouche - Thrill Seeker
Harcsa Vera, Péterfy Bori, a Zagar, vagy a Barabás Lőrinc Eklektric megmaradt volna a szubkultúra szintjén, ha nincs a Petőfi, ami orsságosan is ismertté teszi a nevüket. Épp itt van az MR2 nagy előnye: vidéken, ahol nincsenek alterklubok, nincs Rádiócafé, oda is másféle zenei kultúrát visz, mint a regionális kereskedelmi rádiók egyenzaja. A tehetséges vidéki zenekarok sem tudnak érvényesülni - a helyi rádióba nem jutnak be, ott pedig nincs Gödör - nem futott volna be a Honeybeast, a Beat Dis, a 30Y és még sorolhatnám.
Tény, hogy kicsit sok Kardos-Horváth János, tény, hogy kevés a beszélgetős műsor, de ezen nem a bezárás, hanem a fejlesztés segítene – még akkor is, ha ez a könnyűzene eddigi korifeusainak nem is tetszik. Persze, igaz, hogy talán túl sok az indie, meg a britpop, de úgy tűnik, sikerült másfelé is nyitnia a rádiónak.
Több Akusztik kell, korábbra kell hozni a Kultúrfitnesszt, a Netidőket, kellenek interjúk fiatal zenészekkel, dj-kkel, netán dalszövegírókkal, netán kiterjeszteni a témát, és beszélgetni fiatal filmesekkel, írókkal, tudósokkal, és jó lesz ez – de bezárni, megszüntetni, csak azért, mert rosszul értelmezett pártkötődések okán nem kedveljük a belvárosi alterkultúrát, minden, csak nem helyes kultúrpolitika.
Larry Hangman - Fogyasztó (Mr2 Akusztik verzió)